Dijital Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Dijital Dönüşüm Hızla Devam Ediyor

Dengeli bir ekonomik büyüme için girişimcilik ve istihdam oldukça önemli. Pandemi süresince girişimciler dijital ekonomiye ilgi göstererek e-ticaret sektöründeki girişimci ve istihdam sayısını arttırdı.

Pandemi süreciyle birlikte yaşanan dijital dönüşüm her sektörde hızlandı. Alışveriş şeklimizden iş yapış biçimimize sosyal hayattan özel yaşantıya kadar her alanda yepyeni bir döneme geçildi. Dijitale yatırım yapan ya da yaptığı işi dijital ortama taşıyan yatırımcılar bu süreci fırsata çevirerek e-ticarette sayılarını hayli arttırdı.

Salgının aşılama ve alınan tedbirlerle kontrol altına alınmasıyla normalleşme sağlandı bu bağlamda girişimcilerin sahaya inmeleri söz konusu. Yatırımlarını her iki kanaldan sürdürme kararını verdiler. Böylelikle gelecekte yaşanılan herhangi bir durumda iş devamlılığı sağlanacak.

Ülkemizde son dönemde büyüyen sanayinin pandemi süreciyle karşılaşması bazı firmaların fren atmalarına sebep oldu. Bu süreç bize her alanda tedbirli olmayı öğretti. Önlemimizi aldık, artık daha tedbirliyiz. Yatırımlarımız hep devam edecek.