Kütahya OSB 3. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi 3. Olağan Genel Kurulu Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü temsilcileri ve Genel Kurul Üyelerinin katılımlarıyla Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

Yoklama ve açılışın ardından Divan Üyelerinin seçilmesi ile birlikte Genel Kurul toplantısı başladı. Okunan İstiklal Marşımızın ardından Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okunarak onaylandı.

Bilanço ve gelir gider tablosu, 2020 yılına ait YMM raporu, 2021 tahmini bütçe ve çalışma programı da Genel Kurul tarafından incelenerek yapılan oylama ile kabul edildi.

Genel Kurul gündem maddelerinin tümünün görüşülüp onaylanmasının ardından, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu kapanış konuşmasını yaptı.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu konuşmasında; “Öncelikle 3. Olağan Genel Kurulumuzun Bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Büyük bir çaba sarf ederek sanayi bölgemizin modern, yaşanılabilir bir OSB olması için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. El birliğiyle göstereceğimiz gayretler ile sanayi bölgemiz, planlanan hedefe en kısa süre içerisinde ulaşacaktır. 2020 yılında da bahsetmiş olduğum gibi yönetime geldiğimiz günden bu yana biz pansumandan vazgeçip ameliyata başladık. Her zaman Geçici çözümler değil kalıcı çözümler ile adımlarımızı attık. Sanayi Bölgemizdeki kapasitesi düşük doğalgaz, içme suyu ve kanalizasyon hatlarını 2 katına çıkartarak, hem kendi yatırımcılarımıza hem de gelecek olan yatırımcılarımıza kusursuz altyapı hizmeti sağlayacak pozisyondayız. Elektrik tedariğinde de en uygun elektrik enerjisini ve kayıp kaçak oranının en az olduğu OSB ler arasında ön sıralarda yer almaktayız. 2019 yılında yapmış olduğumuz 3 adet işyerine ilave olarak, bu yıl 6 adet işyeri daha ilave ediyoruz. Bu işyerleri yatırımcılarımıza hizmet sunacak olan işletmeler olacaktır. Yatırımcılarımızın taleplerini karşılayacak nitelikte olan işletmeler ile ön kira sözleşmelerini de yapmış bulunmaktayız. Yönetim kurulu olarak bizler burayı yönetiyorsak öncelikli hedefimiz, sizlere layık şeffaf yönetim ile hizmet sunmaktır. Katılımlarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Tolga Eskioğlu’nun yapmış olduğu konuşmalarının ardından Kütahya OSB 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı son buldu.