Kütahya OSB’den İzmir’e Yardım Tırı Yola Çıktı

İzmir Seferihisar açıklarında meydana gelen depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için tüm Türkiye’nin seferber olduğu İzmir’e bir yardım eli de Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nden uzandı. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında İzmir’e 390 koli yardım malzemesi gönderildi.
“Bu zorluğu da birlikte aşacağız”
Türk milletinin her türlü felaketi, zorluğu birlikte aştığını, İzmir’de yaşanan zorluğun da birlikte aşılacağını belirten Vali Ali Çelik, “Tüm İzmir’e geçmiş olsun. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Her türlü felaketi ve zorluğu birlikte aştığımız gibi yaşadığımız bu zorluğu da birlikte aşacağız” dedi.
“Depremin ilk anından itibaren İzmir’in yanında olduk”
Kütahya’nın depremin meydana geldiği ilk andan itibaren İzmir’in yanında yer aldığını dile getiren Vali Çelik, “Devletimiz depremin olduğu ilk andan itibaren İzmir’de gereken her türlü tedbiri aldı. Bizler de hep beraber, yüreklerimizle, burada çalışan diğer kamu görevlilerinin hızla İzmir’e intikali ve organizasyonuyla İzmir’in yanında olduk. Bu süreçte organize sanayi bölgesindeki iş adamlarımız da bu işin paydası oldular ve kendilerince, devletimizin belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde İzmir’e bir yardım tırı hazırladılar. Simav, Domaniç ve Pazarlar ilçelerimizden İzmir’e yardım tırlarımız gönderildi. Amacımız; birlik ve beraberliğimizi an be an yüreklerde takip ettiğimizin bilinmesi” diye konuştu.
Kampanyaya yatırımcıların ilgi gösterdiğini anlatan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu da destek veren herkese teşekkür etti.